MojAndroid

Aktualizované 24.2:

Nové alternatívy k tlačidlu like sú už dostupné aj na Slovensku.

MojAndroid_sk


Facebook už dlhšie uvažoval o tlačidle “Nepáči sa mi to”, no pred nejakým časom boli oficiálne zverejnené informácie o tom, že až takáto drastická revolúcia sa na najväčšej sociálnej siet konať nebude. Namiesto toho pribudnú alternatívy pre tlačidlo Like, pomocou ktorých bude možné vyjadriť niekoľko emócií. Novinka, známa pod názvom Reactions, bola už niekoľko mesiacov v testovacej fáze, no už čoskoro by mala byť sprístupnená pre všetkých používateľov.

Today we're launching a test of Reactions — a more expressive Like button. The Like button has been a part of Facebook for a long time. Billions of Likes are made every day, and Liking things is a simple way to express yourself.For many years though, people have asked us to add a "dislike" button. Not every moment is a good moment, and sometimes you just want a way to express empathy. These are important moments where you need the power to share more than ever, and a Like might not be the best way to express yourself.At a recent Townhall Q&A, I shared with our community that we've spent a lot of time thinking about the best way to give you better options for expressing yourself, while keeping the experience simple and respectful. Today we're starting to test this.Reactions gives you new ways to express love, awe, humor and sadness. It's not a dislike button, but it does give you the power to easily express sorrow and empathy — in addition to delight and warmth. You’ll be able to express these reactions by long pressing or hovering over the Like button. We’re starting to test Reactions in Ireland and Spain and will learn from this before we bring the experience to everyone. We hope you like this – or can better express how you’re feeling!

Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne 8. říjen 2015

Podľa magazínu Bloomberg Businessweek by mala byť dlho očakávaná funkcia sprístupnená v najbližších týždňoch. Hoci ide o zaujímavú novinku, užívateľský zážitok na sociálnej sieti sa aspoň zatiaľ veľmi nezmení. V mobilnej verzii siete budú nové spôsoby vyjadrenia emócií ukryté za tlačidlom Like a zobrazia sa iba po dlhom stlačení. Objaví sa tu päť reakcií, ktoré je možné vyjadriť – Love, Haha, Wow, Sad a Angry. Pôvodne mala byť k dipozícii aj emócia Yay, no Faecbook ju z finálnej verzie vyradil, pretože táto ikona vraj nebola všade na svete pochopená rovnako.

Ostane ale ďalších päť, pomocou ktorých budete môcť vyjadriť svoju emóciu na daný príspevok. Ide tak o skvelú náhradu za niekoľkoslovné komentáre, čo používanie Facebooku pravdepodbne zjednoduší a zároveň aj trochu spestrí. Uvidíme, aké budú názory verejnosti na tieto novinky. Facebook zrejme spravil dobre, že ich nebude agresívne propagovať, no možnosť bude k dispozícii pre všetkých, ktorí ju budú chcieť použiť.

Zdroj: Bloomberg via The Verge

24.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+