MojAndroid

Facebook je už dlhý čas lídrom medzi sociálnymi sieťami. Podľa štatistík ho mesačne aktívne používa až 2,5 miliardy používateľov a výnosy za rok 2019 dosiahli takmer 71 miliárd dolárov. Toto neuveriteľné číslo dosiahol aj vďaka aktualizácii svojich aplikácií a neustálemu vylepšovaniu ich vzhľadu. S dizajnovými vychytávkami v ostatných aplikáciach, ako napríklad s tmavým režimom pre Facebook Lite, testuje Facebook v klasickej aplikácii nový spôsob usporiadania obsahu informačného kanála.

Na portáli XDA-developers a na Twitteri sa nedávno objavila informácia, že Facebook bude pravdepodobne aktualizovať vzhľad noviniek. Používateľom ponúkne možnosť rozdeliť nové príspevky do troch kategórií, respektíve kariet. Príspevky si bude možné zobraziť podľa najrelevantnejších (tak ako sú v aplikácii zoradené teraz), najnovších a videných. Tieto nové možnosti zoradenia noviniek by nám mali pomôcť usporiadať si náš informačný kanál podľa našich predstáv.

Kedy sa dočkáme tejto funkcie v aplikácii?

Žiaľ, aktuálne nie je táto funkcia v aplikácii dostupná. Facebook túto novinku v tomto čase testuje zatiaľ iba interne a doposiaľ nevieme, či sa tejto funkcie vôbec dočkáme a či ju prípadne Facebook ešte nejakým spôsobom nevylepší. No ak by sa Facebook rozhodol priniesť túto novinku, pravdepodobne by ju začal požívateľom prinášať spôsobom A/B testovania. V tomto prípade by sa ku každému používateľovi s aktuálnou verziou aplikácie dostala až v neskorších aktualizáciách.

Náš tip
Slovensko bude bez hoaxov. Sľubuje Facebook a nasadzuje nový nástroj kontroly
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
21.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+