MojAndroid

S čoraz väčším počtom hanebných škandálov amerického giganta si človek môže povedať, že Facebook absolútne nedbá o súkromie ľudí. Spoločnosť mala iba v tomto roku priveľké množstvo škandálov a pribúda aj ďalší. Tentokrát unikli neuverejnené fotografie mnohých používateľov do aplikácií tretích strán.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nedbá Facebook o naše súkromie?

V stručnosti sa jedná o fotografie, ktoré ľudia nahrali na Facebook, nuž doposiaľ ich na svoju časovú os neuverejnili. Facebook si tieto nahrávané fotografie uchováva na svojich serveroch po dobu troch dní, aby sa používateľ vedel k nim jednoduchšie vrátiť. V nedávnej dobe to pre určité množstvo používateľov znamenalo, že chyba Facebooku spôsobila únik týchto fotografií do aplikácií tretích strán. Myslia sa tým tie aplikácie, ktoré ste pred uploadovaním fotografií na facebookový cloud nainštalovali do vášho smartfónu a udelili im prístup k fotografiám vo vašom telefóne. K takým aplikáciám patrí napríklad Timehop. Platí to aj pre fotografie, ktoré používatelia uploadli na “Stories”. Tieto obrázky či krátke videá by mali byť zvyčajne súkromné a viditeľné iba pre vašich priateľov, nuž donedávna tomu tak nebolo. Fotky 6,8 milióna používateľov boli zverejnené bez toho, aby o tom používatelia vedeli. Chyba však našťastie nespôsobila únik fotografií odoslaných cez chatovacie okná v aplikácii Messenger.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme Facebook:

Náš tip
Messenger Lite dostáva nové funkcie. Klasický Messenger už ani nepotrebujete

Náš tip
Facebook plánuje blokovanie komentárov na základe vybraných fráz

Náš tip
Facebook vám po novom spočíta, ako často trávite svoj čas v aplikácii

17.12.2018
Zdroj: Android And Me via Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+