MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook dnes oznámila novú možnosť pre používateľov Androidu a webu, ktorá umožňuje upraviť aktualizácie stavu resp. status. Teraz už nebudete musieť mazať svoje príspevky, ktoré majú niekoľko sto like alebo komentárov len preto, aby ste opravili svoj neopatrný preklep. Úprava statusu je dostupná kliknutím na šípku nadol v pravom hornom rohu, kde je dostupné tlačidlo Upraviť.

facebook uprava statusov facebook uprava statusov

Dlho očakávaná funkcia bola zabrzdená obavami, že autori príspevkov by mohli potenciál svojho populárneho statusu využiť k zmene textu na niečo úplne odlišné. Práve aj z tohoto dôvodu sa Facebook rozhodol pridať aj možnosť prezrieť si revízie statusov všetkými používateľmi, v prípade potreby. Upravený príspevok rozoznáte podľa pridaného stavu “Upravené” po boku času jeho zverejnenia. Kliknutím na odkaz sa na obrazovke objaví históra vrátane pôvodného príspevku.

Zdroj: TechCrunch

27.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+