MojAndroid

Najpopulárnejšia sociálna služba Facebook má už svojou názve slovo tvár. Bolo len otázkou času kedy sa do služby pôjde prihlásiť tvárou. Tento spôsob prihlasovania, ktorý je už nejakú dobu súčasťou mobilov, momentálne spoločnosť testuje.

Náš tip
Facebook zobrazí reklamu podľa vami navštívených kamenných obchodov

Rozpoznávanie tváre už nejakú dobu funguje u android telefónov a tento rok sa pridal aj Apple s Face ID u iPhone X. Matt Navarra zo serveru NextWeb teraz na svojom účte prehlásil, že spoločnosť Facebook testuje využitie rozpoznávania tváre k prihláseniu k účtu. Táto možnosť by mala fungovať na zariadeniach, z ktorých ste sa už predtým prihlásili, mala by byť voliteľná a alternatívou k dvojfázovému SMS prihlasovaniu.

Samozrejme, nová utilita prináša otázky ohľadne bezpečnosti aj o tom či už nezasahuje veľmi do súkromia. Je možné, že by Facebook odomkol účet aj neznámej osobe? Technológia DeepFace, ktorú Facebook využíva k rozpoznaniu jednej osoby na dvoch alebo viacerých fotografiách, funguje s úspešnosťou 97 percent. Spoločnosť sa taktiež pokúša o implementovanie neurónových sietí, ktoré budú rozpoznávať ľudí na základe vlasov alebo tvaru a držania tela.

Povolili by ste Facebooku odomykať účet vašou tvárou? Podeľte sa o vaše názory v diskusii pod článkom.

Zdroj: TechCrunch

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+