MojAndroid

Facebook sa už dlhodobo pripravuje na tmavý režim. Messenger od Facebooku už ho má vyše roka, Instagram ho taktiež dostal pred rokom, Whatsapp tento rok. Je preto prekvapujúce, že hlavná aplikácia Facebooku ho stále nemá po tak dlhom čase.

Dokonca už aj hlavná webová stránka dostala redizajn a spolu s ním aj tmavý režim. Klasická modro biela schéma už pomaly mizne a nahrádza ju populárna čierna s modrou. V týchto dňoch totiž pomaly vychádza čierny režima aj pre používateľov hlavnej aplikácie Facebook.

Tmavý režim pre Facebook sa blíži

Ohlásenie prišlo od známej leaksterky Jane Manchun Wong, ktorá už tradične tweetuje o zatiaľ nepredstavených funkciách nielen Facebooku. Tentokrát však tweet vznikol v spolupráci s hlavným hovorcom Facebooku, takže to môžme považovať za oficiálnu správu.

Ja síce nepoužívam aplikáciu Facebook v mobile, preto som sa ponáhľal si ju stiahnuť z Obchodu Play, avšak tmavý režim tam ešte nebol. Avšak ak ju vy používate, určite sledujte túto funkciu v Nastaveniach, kde by mala vyzerať ako taký prepínač.

Poprvýkrát tmavý režim unikol na verejnosť ešte pred pár mesiacmi. Keď ho uvidíte aj vy, mal by byť kompatibilný so systémovým nastavením tmavého režimu, ktorý je dostupný v Androide 10 a novšom.

Facebook ešte túto funkciu oficiálne nepotvrdil, ale hovorca Facebooku informoval XDA, že ľudia nebudú čakať dlho. My si myslíme, že je najvyšší čas a ako sa vraví, “Aj včera bolo neskoro”. Všetky aplikácie patriace pod Facebook už dávno majú tmavý režim, dokonca aj Lite verzia aplikácie Facebook.

Pozrite sa sami, či už náhodou nemáte dostupnú aktualizáciu:

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+