MojAndroid

Pamätáte sa ešte na prvé chatovacie nástroje? Tam sa všetky verejné diskusie orientovali do tzv. miestností. Tie boli vytvárané na základe určitých záujmov či udalostí, o ktorých sa zúčastnení mohli rozprávať. Moderné sociálne siete tieto miestnosti nahradili skupinami a fanúšikovskými stránkami, ktoré sú ale skutočne verejné. Facebook teraz testuje nové Messenger Rooms, ktoré majú priniesť zaujímavú alternatívu.

messenger-rooms

Messenger Rooms je akousi strednou cestou medzi skupinami na Facebooku a skupinovými správami v Messengeri. Aj novinka bude fungovať v Messengeri a umožní vytvárať skupinové správy, do ktorých ale budete môcť pozvať kohokoľvek a nie iba vašich priateľov či priateľov vašich priateľov. Ľudí sem budete môcť pozývať aj na základe špeciálnej URL, a tak bude možné vytvárať zaujímavé diskusné miestnosti.

V týchto miestnostiach bude možné moderovať nových používateľov, vytvárať si prezývky a robiť všetky podobné úkony. Už teraz si vieme predstaviť hneď niekoľko situácií, pri ktorých budú tieto miestnosti skutočne užitočné. Facebook teraz novinku testuje na vybraných trhoch, kde chce zistiť záujem verejnosti o špecifické funkcie. Keď všetko dotiahne do detailov, novinka by mala byť sprístupnená aj na ďalších trhoch, takže sa na ňu môžeme zrejme tešiť aj my.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Courier Mail via TechCrunch

12.11.2016
  • S poslednou aktualizaciou kde stale nieje mozne vypnut funkciu moj den som to odinstaloval. Stale som vahal ale po tom ako tu bol clanok o planovanych reklamach formou sprav tak som si povedal dost.

  • sawagee

    daj si poslednu verziu bec funkcie moj den: facebook-messenger-91-0-0-19-70.apk

+