Facebook testuje funkciu “Instant Video” pre vybraných používateľov

12. septembra 2017 0

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Facebook pripravuje novinky ohľadom sekcie videí. Teraz prichádza funkcia “Instant Video,” ktorá odľahčí vaše mobilné dáta. Aktuálne je vo fáze testovania a k dispozícii len pre vybraných používateľov.

Menej mobilných dát

TIP:Facebook testuje novinku vo svojom prostredí. Farebné komentáre!

Nová funkcia v princípe dokáže stiahnuť pri Wi-Fi pripojení po stránke dát video na Facebooku a takisto umožní jeho pozretie “offline” neskôr bez toho, aby vám mimo Wi-Fi pripojenia sťahovalo mobilné dáta. Ide o akési predbežné nahratie videa na pozretie neskôr. Facebook tieto videá označuje ikonkou blesku.

Facebook nedávno vyčlenil investíciu v hodnote 1 miliardy dolárov pre programovanie funkcií v danom sektore. S touto funkciou môže Facebook zachytiť v rámci videí doslova globálne publikum. Ideálnou voľbou to bude pre používateľov v rozvojových krajinách, ktorí nemajú dostatočné dátové balíčky alebo majú príliš drahé balíčky.

Testovanie na Androidoch

Rieši sa tak čiastočne aj problém so slabým internetovým pripojením v exteriéri, ktoré by spustenie videa neumožnilo. Facebook týmto krokom dokáže dostať videá aj na tie najlacnejšie smartfóny s Androidom po celom svete a vyťažiť tak teoreticky ešte väčšie zisky z reklám.

TIP:Jedlo dominuje na Facebooku! Dokazuje to štúdia od Buzzsumo

Aký máte názor na novú funkciu prehrávania videí? Páči sa vám nápad spoločnosti Facebook? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Facebook
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

Zdroj: engadget

Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: