MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Facebook pripravuje novinky ohľadom sekcie videí. Teraz prichádza funkcia „Instant Video,“ ktorá odľahčí vaše mobilné dáta. Aktuálne je vo fáze testovania a k dispozícii len pre vybraných používateľov.

Menej mobilných dát

Náš tip
Facebook testuje novinku vo svojom prostredí. Farebné komentáre!

Nová funkcia v princípe dokáže stiahnuť pri Wi-Fi pripojení po stránke dát video na Facebooku a takisto umožní jeho pozretie „offline“ neskôr bez toho, aby vám mimo Wi-Fi pripojenia sťahovalo mobilné dáta. Ide o akési predbežné nahratie videa na pozretie neskôr. Facebook tieto videá označuje ikonkou blesku.

Facebook nedávno vyčlenil investíciu v hodnote 1 miliardy dolárov pre programovanie funkcií v danom sektore. S touto funkciou môže Facebook zachytiť v rámci videí doslova globálne publikum. Ideálnou voľbou to bude pre používateľov v rozvojových krajinách, ktorí nemajú dostatočné dátové balíčky alebo majú príliš drahé balíčky.

Testovanie na Androidoch

Rieši sa tak čiastočne aj problém so slabým internetovým pripojením v exteriéri, ktoré by spustenie videa neumožnilo. Facebook týmto krokom dokáže dostať videá aj na tie najlacnejšie smartfóny s Androidom po celom svete a vyťažiť tak teoreticky ešte väčšie zisky z reklám.

Náš tip
Jedlo dominuje na Facebooku! Dokazuje to štúdia od Buzzsumo

Aký máte názor na novú funkciu prehrávania videí? Páči sa vám nápad spoločnosti Facebook? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

12.9.2017

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+