MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Facebook pripravuje novinky ohľadom sekcie videí. Teraz prichádza funkcia “Instant Video,” ktorá odľahčí vaše mobilné dáta. Aktuálne je vo fáze testovania a k dispozícii len pre vybraných používateľov.

Menej mobilných dát

Náš tip
Facebook testuje novinku vo svojom prostredí. Farebné komentáre!

Nová funkcia v princípe dokáže stiahnuť pri Wi-Fi pripojení po stránke dát video na Facebooku a takisto umožní jeho pozretie “offline” neskôr bez toho, aby vám mimo Wi-Fi pripojenia sťahovalo mobilné dáta. Ide o akési predbežné nahratie videa na pozretie neskôr. Facebook tieto videá označuje ikonkou blesku.

Facebook nedávno vyčlenil investíciu v hodnote 1 miliardy dolárov pre programovanie funkcií v danom sektore. S touto funkciou môže Facebook zachytiť v rámci videí doslova globálne publikum. Ideálnou voľbou to bude pre používateľov v rozvojových krajinách, ktorí nemajú dostatočné dátové balíčky alebo majú príliš drahé balíčky.

Testovanie na Androidoch

Rieši sa tak čiastočne aj problém so slabým internetovým pripojením v exteriéri, ktoré by spustenie videa neumožnilo. Facebook týmto krokom dokáže dostať videá aj na tie najlacnejšie smartfóny s Androidom po celom svete a vyťažiť tak teoreticky ešte väčšie zisky z reklám.

Náš tip
Jedlo dominuje na Facebooku! Dokazuje to štúdia od Buzzsumo

Aký máte názor na novú funkciu prehrávania videí? Páči sa vám nápad spoločnosti Facebook? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+