MojAndroid

Facebook zrejme čoskoro sprístupní novú funkciu do svojej mobilnej aplikácie, pomocou ktorej bude pri uverejňovaní príspevku na News Feed možné nastaviť čas, po ktorom bude tento príspevok automaticky odstránený. Túto novinku objavili niektorí užívatelia aplikácie pre iOS, pričom výber testerov je úplne náhodný a nie je známy žiaden spôsob, ktorý by pomohol manuálne získať novú funkciu.

Facebook najskôr nijako nezverejnil, že sa chystá testovať novú funkciu a tá bola iba náhodne odpozorovaná užívateľmi. Neskôr sa sociálna sieť vyjadrila, že testovanie prebieha iba vo veľmi malej miere a počet užívateľov s novou funkciou je obmedzený. Podľa dostupných screenshotov od užívateľov sa zdá, že automatické zmazanie príspevku je možné nastaviť v časovom rozmedzí od 1 hodiny do 7 dní od uverejnenia. Túto funkciu zrejme privítajú najmä pravidelní používatelia sociálnej siete, ale napríklad aj majitelia facebookových stránok a skupín, ktorí si môžu vybrať, ktoré príspevky chcú na svojej časovej osi ponechať a ktoré chcú zobraziť iba dočasne. Už pri zverejňovaní príspevkov tak bude možné postarať sa o prečistenie časovej osi, čo ocenia najmä častí prispievatelia.

facebook-self-destruct-posts

Nová funkcia je zatiaľ dostupná iba pre vybraných užívateľov aplikácie pre iOS. Zatiaľ sa neobjavili žiadni užívatelia aplikácie pre Android, ktorí by potvrdili túto novinku, no už v minulosti bol Facebook známy tým, že novinky testuje najskôr u majiteľov iPhonov a iPadov a až neskôr ich prinesie aj do zariadení s Androidom. Ak sa vám nová funkcia pozdáva, zrejme si na ňu budete musieť ešte nejaký čas počkať.

Zdroj: The Next Web via Gizmodo

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+