MojAndroid

Opäť sa ukázalo, že internetová gramotnosť a sedliacky rozum mnohým Slovákom jednoducho chýba. Facebooková stránka Nature Future Slovakia opäť ukázala, že ľudia dokážu na sociálnych sieťach nezmyselne zdieľať absolútne všetko. Áno, každý by chcel vyhrať nový dom, ale takéto jednoduché to nie je.

Podvodné súťaže na sociálnych sieťach vídavame pravidelne

Na sociálnych sieťach síce nájdeme rôzne súťaže pravidelne, ale sú od overených oficiálnych profilov veľkých spoločností. Ale vyhrať dom len za jednoduché lajkovanie a zdieľanie? Už len táto informácia sama o sebe zaváňa podvodom. Podvodná stránka Nature Future Slovakia už bola zo sociálnej siete odstránená, no pozriem sa bližšie na to, čo obsahovala.

Druhým indikátorom falošnej stránky (a súťaže) bolo určite to, že stránka fungovala len dva dni. Jasný príklad toho, že jediným cieľom bolo získať čo najviac sledovateľov a toto je samozrejme najjednoduchší spôsob. Stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí uveria doslova všetkému.

33 tisíc lajkov len za dva dni

Za dva dni sa stránke podarilo získať vyše 33 tisíc lajkov a rovnaký počet sledovateľov, pričom zaznamenala 39 tisíc zdieľaní. Na podobné stránky neustále upozorňuje polícia SR na svojom Facebooku. A informovala aj o tomto podvode.

V lepšom prípade sa stránka neskôr predá, premenuje a títo súťažechtiví ľudia budú mať lajknutú jednu stránku navyše. V horšom prípade môžu útočníci týmto používateľom napríklad posielať nebezpečné e-maily a ukradnúť im citlivé dáta, prípadne obrať ich aj o peniaze.

Náš tip
Pozor na nebezpečný podvod, veľmi ľahko môžete prísť o svoje peniaze
Náš tip
Používatelia PayPalu pozor! Táto SMS vás môže pripraviť o veľa
12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+