MojAndroid

Najnovšie dohady týkajúce sa spoločnosti Facebook naznačujú, že najväčšia sociálna sieť plánuje presadiť sa v ďalšom technologickom odvetví. Tým by mali byť tentokrát služby určené na streamovanie hudby, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne. Naznačujú to informácie od spoločnosti Music Ally, ktorá spája Facebook s autorskými právami na hudobné videá.

Náš tip
Test ukázal, že rozdiely medzi Spotify, Apple Music a Tidal nespozorujeme

Práve hudobné videá by mali byť prvou novinkou, ktorú Facebook predstaví. Malo by tak ísť o koncept podobný tomu, aký prezentuje VEVO na sieti YouTube. Tu sa ale odvážne plány Facebooku nekončia a neskôr by mala pribudnúť aj plnohodnotná služba na streamovanie hudby, ktorá bude konkurovať Spotify, Apple Music a ďalším.

Je veľmi pravdepodobné, že Facebook nebude budovať túto službu od základov, ale radšej si nájde na trhu menšieho poskytovateľa streamovanej hudby a odkúpi ho. Takýto model vyznával Facebook aj v minulosti, keď pod svoje krídla prebral sociálnu sieť Instagram a komunikačný nástroj WhatsApp. Je preto pravdepodobné, že podobne bude postupovať aj v najnovších podnikateľských smeroch. Na trhu je hneď niekoľko menších spoločností, ktoré sa snažia presadiť vlastnou streamovacou platformou a je možné, že práve Facebook im v tomto smere môže veľmi výrazne pomôcť. Čo si o tom myslíte vy – privítali by ste streamovaciu službu od Facebooku? Ak áno, aké výhody od nej očakávate?

Zdroj: Music Ally via engadget

9.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+