MojAndroid

Facebook zverejnil najnovšie štatistiky ohľadom používania jeho sociálnej siete. Podľa najnovších čísel používa modrého giganta mesačne každý 4. človek na Zemi. Celkovo ide o 1,94 miliardy používateľov, čo je o 17% viac ako minulý rok. Nevieme však, koľko z toho tvoria prihlásenia cez mobilné zariadenia, pretože Facebook túto informáciu nezverejnil.

Náš tip
Facebook pridáva reakcie do komentárov – na webe aj v aplikácii

Facebook za prvý kvartál zarobil $8 miliárd, čo je o 49% viac ako v rovnakom období minulý rok. Celkový zisk pritom predstavoval $3 miliardy, čo je o 79% viac ako v roku 2016. Mark Zuckerberg chce zarobené peniaze investovať dobre – zamestnal 3000 nových moderátorov, ktorí budú dohliadať na príspevky a mazať statusy s hanlivým obsahom. Okrem toho chcú bojovať aj proti hoax-om a misinterpretácii dôležitých informácií, čo je v dnešnej dobe naozaj potrebný krok.

Celkovo minul Facebook na R&D za prvé 4 mesiace tohto roka až $1,16 miliardy, čo nie je rozhodne málo. Dokopy má modrý gigant už 18 770 zamestnancov, čo je o 38% viac ako minulý rok. Sami sme zvedaví, aké novinky prinesie v najbližšom období.

Zdroj: TheVerge

4.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+