MojAndroid

Je to len niekoľko hodín, ako sme si stiahli natívnu aplikáciu Facebook pre Android a musíme povedať, že sa vylepšil celkový výkon a zaujali nás aj nové možnosti a funkcie.

Ale Facebook nevydal len aplikáciu vo verzii 2.0, ale sprístupnil aj kód aplikácie Facebook vo verzii SDK 3.0.To by malo dopomôcť k tomu, aby aplikácia mala viac funkcií a možností. Beta verzia po viac ako 80 000 stiahnutiach bol nahradená plnou verziou, ktorá prináša pre vývojárov natívne prihlásenie, môžu ju integrovať do vlastných aplikácií a taktiež prináša inštalačnú metriku.

Taktiež sú dostupné funkcie pre rýchle nastavenia oprávnení bez potreby opustiť aplikáciu. Facebook Android SDK 3.0 využíva Open Graph, na rýchle označenie priateľov a na rýchle vyhľadávanie v iných aplikáciách. Prináša aj blízke mieste na základe polohy a profily osôb objektov, miest a vecí.

Vylepšené je aj API aplikácie pre rýchlejší a plynulejší chod.

Podľa vyjadrenia spoločnosti Facebook, nová aplikácia pracujúca na základe Facebook Android SDK 3.0 by sa mala objaviť do 13. Júna 2013, takže pravdepodobne sa opäť máme na čo tešiť.

Zdroj: Facebook, The Next Web

14.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+