MojAndroid

Zatiaľ čo Facebook je najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete, tak Spotify je momentálne najpoužívanejšou streamovaciou hudobnou službou. Podľa portálu AndroidCommunity teraz Facebook a Spotify spoja sily v rámci nového projektu Boombox.

Clubhouse zvýšil záujem o audio formát v sociálnych sieťach

Služba Facebook si začína uvedomovať, že popularita audio formátu na sociálnych sieťach postupne stúpa. Príkladom je nová sociálna platforma Clubhouse, ktorá svoju popularitu vyskladala na diskusných audio podcastoch. Facebook už na ňu reagoval vytvorením alternatívnej funkcie s názvom Hotline.

spotify
Spotify | Foto: Redakcia

Pre používateľov sociálnych sietí je dôležitým aj počúvanie hudby a klasických podcastov. Ich najširšiu knižnicu momentálne jednoznačne ponúka služba Spotify. Jej knižnica v súčasnosti obsahuje viac ako 70 miliónov skladieb. Facebook si ju teraz podľa informácií portálu AndroidCommunity vybral pre svoj nový tajomný projekt, ktorý nesie názov Boombox.

Projekt Boombox by mal priniesť hlbšiu integráciu Spotify v službe Facebook

Informáciu o tom, že Facebook a Spotify čerstvo uzavreli partnerstvo pre spoločnú prácu na projekte Boombox, potvrdil aj sám Mark Zuckerberg. Cieľom tohto projektu je údajne vytvorenie audio prehrávača, ktorý používateľom Facebooku umožní vypočuť si svoje obľúbené skladby alebo podcasty zdieľané na jednej alebo druhej platforme bez toho, aby museli spustiť aplikáciu Spotify.

V podstate by tak malo ísť o integráciu niektorých častí Spotify priamo do Facebooku. Podľa dostupných informácií je pritom nová funkcia už testovaná používateľmi Facebooku v Mexiku a Thajsku. Už čoskoro by sa jej mohli dočkať aj používatelia v ďalších regiónov. Facebook totiž vyhlásil, že ju oficiálne predstaví v priebehu budúceho týždňa.

Informácie o ďalších podrobnostiach a spôsobu, ako presne bude nová služba fungovať, sa preto dozvieme už o pár dní. Je pravdepodobné, že funkcia Boombox bude fungovať na všetkých platformách v rámci webovej a aj mobilnej verzie. Užšia spolupráca s Facebookom určite pomôže aj samotnej službe Spotify.

Náš tip
Séria Motorola moto g dostáva tri nové modely. Čo prinesú?

 

22.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+