MojAndroid

Rôzne emoji, GIF obrázky alebo nálepky sú už dlhé roky stabilnou funkciou komunikačných aplikácií. Používatelia vďaka ním môžu originálnym spôsobom reagovať alebo vyjadrovať svoje pocity. Komunikačné platformy sa však stále snažia zlákať používateľov od konkurencie na najrôznejšie nové možnosti spôsobov vyjadrovania a najnovším sú podľa portálu BusinessInsider sú nimi tzv. Soundmoji.

Ponuka zvukových emoji je zatiaľ obmedzená

Novinku prináša sociálna sieť Facebook v rámci svojej komunikačnej aplikácie Messenger.  Sociálna sieť pritom uvádza, že denne sa pošle cez aplikáciu 2,4 miliardy správ s emoji. Napriek tomu, že sa medzi nich počítajú aj animované obrázky, tak väčšina týchto doplnkov je bez akéhokoľvek zvuku.

Soundmoji | Foto: Businessinsider.in

A z tohto dôvodu nechal Facebook vytvoriť pre svoju platformu Messenger novinku nazvanú soundmoji. Soundmoji sú jednoducho povedané krátke zvukové nahrávky. V aplikácii Messenger by ste mali nájsť 27 typov soundmoji, ktoré reprezentujú najrôznejšie veci. Keď vyberiete rozosmiate emoji, tak tým vyberiete zvuk smejúcich sa ľudí.

Soundmoji by sa mala prehrať automaticky po doručení a príjemca si ju môže opätovne prehrať po kliknutí na jej ikonku. Zatiaľ je však ponuka soundmoji obmedzená a zatiaľ nie je známe, či sa časom dočkáme aj ďalších typov. Pravdepodobne to bude závisieť od toho, ako veľmi budú túto novinku používatelia využívať.

Ako prvá dostane funkciu platforma iOS

Facebook predstavil novinku pred samotným svetovým dňom emoji, ktorý sa uskutočnil 17. júla. Ako prvá by mala novú funkciu dostať platforma iOS a následne sa má objaviť aj v aplikácii pre systém Android. Následne v nej budete môcť svojim kontaktom posielať samolepky, GIF obrázky, emoji a nové soundmoji.

Náš tip
Akcia: Tieto platené Android hry a aplikácie sú teraz úplne zadarmo
20.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+