MojAndroid

Smart hodinky má dnes už na trhu každý väčší výrobca smartfónov. Už niekoľko rokov sa špekuluje, že vlastné smart hodinky predstaví aj spoločnosť Google. Podľa portálu XDA-developers ich ale údajne chystá aj ďalší internetový gigant Facebook.

Hodinky sa chcú orientovať na textovú komunikáciu

S týmto tvrdením prišiel ako prvý portál The Informationpodľa ktorého považuje sociálna sieť smart hodinky za jeden z naperpektívnejších trhov po smartfónoch. Facebook už dokonca má aj skúsenosti s produktami inteligentnej domácnosti a virtuálnej reality, takže by pre neho nemusel byť vstup na tento trh problematicky. Z hardvérových parametrov chystaného zariadenia je známa len podpora mobilných sietí, ktorú ponúkajú napríklad Samsung Galaxy Watch3.

Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Jednou z hlavných funkcií smart hodiniek od Facebooku mala byť textová komunikácia. To nie je nič prekvapivé, pretože sociálna sieť vlastní až tri populárne aplikácie pre tento druh komunikácie(WhatsApp, Messenger a Instragram). Spoločne s podporou mobilných sietí by tak hodinky Facebooku poskytli používateľom nepretržité spojenie s priateľmi a rodinou.

Hodinky by ale mali ponúknuť aj pokročilé zdravotné a fitness funkcie s integráciou populárnych služieb, ako je fitness služba Peloton Interactive. Počíta sa tak s prítomným senzorom tepu srdca a okysličenia v krvi. Prvé smart hodinky Facebook by podľa zdrojov The Information mali využívať open source verziu systému Android. Facebook ale údajne pracuje aj na vlastnom operačnom systéme, ktorý by poháňal ich druhú generáciu v roku 2023.

Facebook chce konkurovať Apple Watch

Facebook by rád svojimi hodinkami konkuroval Apple Watch 6, ktoré sú bezkonkurenčne najpredávanejšie smart hodinky na trhu. Jednou z konkurenčných výhod by podľa portálu mala byť aj nižšia cena. Oficiálna cena Apple Watch 6 bola pri uvedení na trh 429 eur. So spoločnosťou Apple by mal Facebook súperiť ešte s jedným zariadením. Obidve spoločnosti totiž pracujú na vlastných okuliaroch s rozšírenou realitou(AR). Podľa portálu TheNextWeb by hodinky mohli slúžiť  práve pre ovládanie okuliarov.

Apple Watch 6
Apple Watch 6 | Zdroj: Apple.com

Pravdivosť všetkých týchto informácií sa ale nedá stopercentne potvrdiť. V minulosti sa niekoľkokrát písalo, že Facebook pripravuje vlastný smartfón, ale na trh sa nikdy žiaden nedostal. Otázne je tiež, akú by mali smart hodinky Facebooku dôveru u zákazníkov z pohľadu bezpečnosti. V posledných rokoch totiž spoločnosť čelila škandálom s únikom používateľských dát. Najznámejším bol škandál Cambridge Analytica, ktorý stal Facebook pokutu vo výške 5 miliárd dolárov.

Náš tip
Microsoft Surface Duo príde tento rok do Európy. Aká bude jeho cena?

 

14.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+