MojAndroid

Facebook podľa interných zdrojov Financial Times pripravuje konkurenciu pre populárnu aplikáciu Snapchat. Novinka najväčšej sociálnej siete na svete nesie interný názov Slingshot a okrem klasického chatu umožňuje komunikovať aj pomocou videa. Aplikácia má ponúknuť rýchle a prehľadné používateľské prostredie s možnosťou záznamu krátkych klipov použitím len niekoľkých kliknutí.

Slingshot má údajne vyjsť ešte tento mesiac, no Facebook sa údajne ešte stále nerozhodol, či ho vôbec sprístupní. Otázne tiež je, či nebude aplikácia určená len pre platformu iOS, podobne ako tomu bolo napríklad pri aplikácii Paper. Snapchat je v súčasnosti jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií dostupných pre Android a iOS, ktorá len nedávno bola aktualizovaná a pridala funkcie pre online chat a videohovory.

Službu a aplikáciu Snapchat sa Facebook minulý rok pokúsil odkúpiť za 3 miliardy dolárov, čo sa mu však nepodarilo. Aj preto je vydanie konkurenčnej aplikácie logickým krokom spoločnosti. Facebook potrebuje zastaviť rastúcu popularitu tejto služby a ponúknuť alternatívu, ktorá by pritiahla používateľov sociálnej siete a spomalila tak rast používateľskej základne konkurencie. Tá pozostáva práve z cieľovej vekovej skupiny, ktorú sa Facebook snaží najviac osloviť.

Facebook už aplikáciu podobnú Snapchatu vydal a to v roku 2012 pod názvom Poke. Podľa Mark Zuckerberga však išlo o “vtip” – údajne ju totiž vytvorili len za 12 hodín. Slingshot však má predstavovať oveľa väčšie úsilie a vo vývoji je údajne už niekoľko mesiacov.

Zdroj: verge

19.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+