MojAndroid

Nemáte absolútne žiadnu kontrolu nad tým, kam vaše osobné informácie na smartfóne putujú. Toto podľa Android Community tvrdí odborník, ohľadom neslávne známej lokalizácie polohy používateľov amerického giganta Facebook. Používatelia sociálnej siete síce môžu žiadosť o prístup k polohe odmietnuť, no skôr či neskôr zistia, že niečo nie je v poriadku. Facebook jednoducho neustále vie, kde sa práve nachádzate.

Nikdy nie ste v súkromí

Po mnohých škandáloch určite viete, že vaše informácie, ktoré dávate na Facebook a všeobecne na internet jednoznačne nie sú určené iba pre vaše oči, ba dokonca k nim môže mať prístup ktokoľvek iní, okrem vašich priateľov. Známe sú všelijaké úniky citlivých informácií používateľov.

Dočkali sme sa množstva únikov dát

Vo všeobecnosti tu patria bezpečnostné heslá v podobe obyčajného, nešifrovaného textu či samotné informácie o polohe. Tie je možné predať ďalej reklamným spoločnostiam, ktoré pre vás navrhnú zobrazované reklamy v novinkách. Nie je tým pádom už žiadnou záhadou, prečo častokrát vidíte v novinkách reklamu na podnik vo vašom blízkom okolí.

Lokalizuje vás aj bez GPS

To by bolo všetko v poriadku, pokiaľ by ste mali zapnuté služby na lokalizáciu polohy. Facebook však dokáže zistiť, kde sa práve nachádzate aj pomocou vašej IP adresy. Tá je tiež dokonalým indikátorom vašej pozície a dokonca Facebook dokáže odhadnúť minimálne vaše mesto podľa toho, čo na sieť pridávate, respektíve čo vyhľadávate a sledujete.

Aj preto je vec súkromia na sociálnych sieťach veľkým otáznikom. Nikdy neviete, čo všetko o vás ľudia vedia a aspoň drobnou prevenciou je nastavenie zobrazovania obsahu vášho profilu iba na okruh vašich priateľov.

Náš tip
Facebook pripravil nástroj na presun obsahu do služby Google Fotky

23.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+