MojAndroid

Nie je tajomstvom, že Facebook si už parkrát zobral niektoré prvky z konkurenčného Snapchatu. Teraz, aj vďaka kúpe MSQRD, predstavili tzv. Masky, čo sú špeciálne 3D efekty v rozšírenej realite. Masky majú v súčasnosti halloweensky nádych, preto tu nájdeme kostlivca, čarodejnicu alebo tekvicu, a môžete použiť vždy, keď začnete nahrávať Live video.

Táto funkcia je nanešťastie dostupná len pre iOS zariadenia v USA, Veľkej Británii a na Novom Zélande. Facebook ale sľubuje podporu pre Android a ostatné krajiny “v nasledujúcich mesiacoch”.

Okrem toho Facebook nasadil halloweensky kabát aj na tlačidlo Like a ostatné reakcie. Namiesto úžasu sa vám bude zobrazovať duch, namiesto “haha” smejúca sa čarodejnica, Frakenstein znamená smútok a jack’o’lantern zas hnev.

halloween_reactions-mock1

Nové masky uvítajú hlavne užívatelia, ktorým je nepríjemné vysielať video naživo. Práve preto Facebook integroval do Live videí aj farebné filtre a momentálne testuje aj Prisma AI efekt. Vďaka maskám môžete ale zakryť svoju tvár a netrápiť sa nad tým, ako vyzeráte.

Takto to potom vyzerá v praxi. Android užívatelia sa dočkajú až o niekoľko mesiacov.

livemasks_video-demo

Facebook sa snaží týmito novinkami získať späť ten starý “cool efekt” z čias, keď začínali rásť. Sociálnu sieť momentálne používa 1,71 miliardy ľudí a to samo o sebe znamená, že sa nejedná o exkluzívnu platformu.

V každom prípade Facebook si to dobre načasoval. Počas Halloweenu (hlavne v zahraničí) si ľudia na seba dávajú rôzne kostýmy a makeupy, s ktorými sa chcú pochváliť na sociálnych sieťach. Takéto Masky len zvýšia aktivitu na Facebooku.

Využívate Live videá na Facebooku? Máte v pláne využívať nové Masky aj vy?

Zdroj: TechCrunch

28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+