MojAndroid

Sociálna sieť Facebook testuje ďalšiu zaujímavú novinku. Po zmenách, ktorými prešiel News Feed v posledných rokoch, teraz zrejme pribudne ďalšia. Tou by mal byť sekundárny News Feed, ktorý aktuálne vidia iba vybraní používatelia v mobilnej aplikácii a ukrýva sa pod ikonkou rakety.

Náš tip
Facebook prináša 360 stupňové video naživo pre všetkých používateľov

Tento zoznam ukrýva príspevky zo stránok, ktoré daný používateľ nesleduje ale mohli by sa mu páčiť. Ide o najvýraznejšiu funkciu pre objavovanie nových vecí na Facebooku za poslednú dobu.

Funkcia je k dispozícii vybraným používateľom už niekoľko týždňov, no až doteraz o nej nebolo veľa počuť. Nový News Feed pritom vyberá príspevky zo stránok, ktoré by sa vám mohli páčiť na základe tých, ktoré už teraz sledujete. V algoritme ale hrajú rolu aj stránky, ktoré sledujú vaši priatelia.

My patríme medzi vybraných používateľov a sekundárny News Feed máme v aplikácii Facebooku dostupný už nejaký čas. Funguje presne tak, ako sme spomínali – ide o miesto, kde môžete objavovať nové stránky, ktoré by sa vám mohli páčiť. Nápad sa nám celkom pozdáva, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Nedávno Facebook umiestňoval na primárny News Feed novinky zo stránok, ktoré vôbec nesledujete, ale sledujú ich vaši priatelia. Tieto príspevky sa teraz môžu presunúť do sekundárneho News Feedu a ten primárny tak zostane oveľa čistejší. Ďalším pozitívom je, že algoritmus funguje skutočne pomerne dobre a v priebehu niekoľkých týždňov sme už našli hneď niekoľko zaujímavých stránok, ktoré sme aj hneď začali sledovať.

Zatiaľ nie je zrejmé, kedy by mala byť funkcia dostupná aj širšiemu publiku. Aktuálne je sprístupnená pre malý počet používateľov iba v niekoľkých krajinách. Je možné, že do oficiálneho zverejnenia prejde ešte nejakými zmenami. Ak by sa tak stalo, určite vás o tom budeme informovať. Ak by ste aj vy chceli mať šancu funkciu testovať, nemusíte mať zrejme nainštalovanú ani Beta verziu aplikácie. My ju síce nainštalovanú máme, no podľa všetkého sa objavuje aj v plnej verzii aj na platforme iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch via PhoenArena

4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+