MojAndroid

Každý z nás občas príde na Facebook a vyventiluje si svoju zlú náladu v statuse alebo komentári, ktorý možno neskôr oľutuje. Facebook je jednoducho sociálna sieť, na ktorej ľudia vyjadrujú svoje emócie. Bohužiaľ, častokrát sa na Facebooku stretnete aj s hraničnými prípadmi vyjadrenia emócií, ktoré vedú až k existenčným problémom. Aj preto Facebook predstavil nový nástroj nazvaný “prevencia proti samovražde”.

Náš tip
Facebook testuje nové prostredie Messengera. Bude obsahovať „M“ asistenta a iné novinky

Tento nástroj bude pracovať s umelou inteligenciou a rôznymi vzormi správania používateľov, aby zabránil samovražde používateľa Facebooku. Už v roku 2015 bola na tejto sociálnej sieti možnosť nahlásiť podozrivý status alebo komentár, ktorý hovoril o mentálnej nepohode používateľa, no po novom bude takéto správanie sledovať automatický skript. Ten je primárne určený pre živé videá, ktoré sa stali v poslednej dobe akýmsi posledným manifestom samovrahov.

V poslednej dobe sme zaznamenali niekoľko naozaj tragických momentov – ako napríklad samovrážd – ktoré boli dokonca streamované naživo. Všetko to mohlo dopadnúť inak, keby existovala nejaká prevencia a niekto by takéto video či príspevok nahlásil. Aby sme zabránili akémukoľvek ubližovaniu, môžeme sa pokúsiť vybudovať sociálnu infraštruktúru na pomoc našej komunite, ktorá vyrieši isté problémy ešte predtým, ako nastanú. – napísal Zuckerberg na Facebooku.

Facebook spolupracuje aj s organizáciami ako National Suicide Prevention Lifeline, National Eating Disorder Association, či Crisis Text Line, ktoré dokážu pomôcť najmä anglicky hovoriacim ľuďom. Špeciálne vyškolený personál spomínaných organizácií bude schopný kontaktovať používateľa po upozornení na podozrivú aktivitu spojenú so samovražednými myšlienkami ihneď cez Messenger vďaka špeciálnemu prístupu od Facebooku. Nový skript s umelou inteligenciou určený na prevenciu pred samovraždou aktuálne testujú v USA, neskôr sa možno dostane aj do ďalších krajín.

Zdroj: Facebook

2.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+