MojAndroid

Spoločnosť Facebook občas takisto experimentuje s novými službami, podobne ako taký Google. Teraz však niektoré zo svojich služieb natrvalo ruší. Konkrétne by sa malo jednať o trojicu služieb ako “Hello,” “Moves” a “tbh.”

Náš tip
WhatsApp pridá funkciu, ktorá umožní v skupinách sledovať spravodajstvo
Náš tip
Facebook zdieľal dáta používateľov s desiatkami ďalších technologických spoločností

Facebook ruší vybrané služby

Facebook ruší svoju službu Hello, ktorá začala svoju cestu v roku 2015. Táto služba mala nahradiť klasický “dialer” a ponúknuť lepšie prepojenie vašich kontaktov so sociálnou sieťou. Zrušenie sa očakáva v priebehu niekoľkých týždňov. Ďalšou službou, ktorá bude zrušená, je služba Moves. Ide o fitness aplikáciu, ktorú Facebook kúpil ešte v roku 2014. Jej prevádzka bude ukončená 31. júla 2018. Spoločnosť ruší aj svoju službu “tbh,” ktorú nadobudla minulým rokom. Táto služba slúžila ako anonymná aplikácia pre študentov stredných škôl. Zrušenie tejto služby sa takisto očakáva už čoskoro.

Náš tip
Keyword Snooze: Zbavte sa nepríjemných spoilerov na Facebooku
Náš tip
Facebook znova v problémoch: Populárnemu kvízu unikli údaje 120 miliónov používateľov

Všetky používateľské dáta, ktoré vlastnil Facebook v prípade spomínanej trojice služieb, budú odstránené v priebehu 90 dní. Trojica aplikácií je už v súčasnosti odstránená aj z Obchodu Play. Tieto služby by mali byť zrušené bez akejkoľvek náhrady či zlúčenia. Prípadné alternatívne služby zatiaľ Facebook neoznámil.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+