MojAndroid

Podľa najnovších informácií spoločnosť Facebook prednedávnom prehlásila, že zruší aplikáciu, ktorá slúži na odosielanie “directov” na sociálnej sieti Instagram. Počkať, Instagram má samostatnú aplikáciu na chatovanie?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ruší sa chatovacia aplikácia Instagramu

Spoločnosť CNET vydala správu, v ktorej tvrdí, že americký gigant ruší sekundárnu aplikáciu pre Instagram s názvom Direct. Tá, ako ste sa už mohli dočítať, slúžila na odosielanie priamych správ ostatným používateľom Instagramu. Počas budúceho mesiaca údajne dôjde k jej ukončeniu. Správy z Direct sa po zrušení automaticky presunú do správ na Instagrame.

Zuckenberg má plány do budúcna

Aplikácia Direct bola oficiálne spustená v decembri 2017. V tú dobu sa nápadne podobala na obľúbený Snapchat, pretože umožňovala komunikovať ľudom s priateľmi a zároveň posielať “miznúce” fotky. Instagram tak počas vtedajších rozruchov chcel spraviť pre Snapchat konkurenciu. V januári tohto roka Mark Zuckenberg taktiež prehlásil, že plánuje spojiť Facebook, Instagram a WhatsApp do jednej komunikačnej platformy. Mnohí však neboli z toho nadšení.

Len prednedávnom Facebook spôsobil ďalší, tentokrát menší rozruch ohľadom ich oficiálnej aplikácie a Messengera. Údajne by opäť chceli preniesť Messenger do prostredia Facebooku, ako tomu bolo pred pár rokmi. Uvidíme, ako sa situácia časom vyvinie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Instagram testuje skrytie počtu „Páči sa mi to“ pod príspevkami
Náš tip
Facebook priznáva, že odhalil heslá miliónov Instagramových účtov
21.5.2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+