MojAndroid

Posledné roky sa Facebook snažil o to, aby mohol byť konkurenciou pre YouTube a aby na ňom ľudia zdieľali čo najviac videí. Zdá sa, že modrému gigantovi sa to podarilo a dnes to zneužije vo svoj prospech. Facebook totižto oznámil, že reklamu začne zobrazovať už aj v strede videa.

Náš tip
Unikátny rozšírený Facebook vyhľadávač má na starosti Slovák. Stojí za to!

Podobnú novinku predstavil pred časom aj YouTube, no používatelia ňou rozhodne neboli potešení. Reklamné spoty v strede Facebook videí môžu mať vraj aj 20 sekúnd, pokiaľ bude mať video minimálnu dĺžku 4 minúty. Reklama bude môcť byť umiestnená aj do live videí, a to po 4 minútach streamovania, pokiaľ ma streamer minimálne 2000 followerov a v danom čase ho pozerá minimálne 300 ľudí.

Náš tip
Spoločnosti už budú hľadať nových zamestnancov aj priamo na Facebooku

Producenti by na reklamy mali zarábať 55% z ceny reklamy, zvyšok si vezme Facebook. Pri instant articles (okamžitých článkoch) na Facebooku dostáva jeho autor od 70 do 100% z ceny reklamy. Čo hovoríte na túto zmenu? “Tešíte sa” na reklamy priamo vo videách?

Zdroj: Engadget

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+