MojAndroid

Spoločnosť Facebook sa vrámci svojho projektu Aquila štyri roky snažila skonštruovať obrovské drony, ktoré by poskytovali LTE technológiu. Lietali by v stratosfére a boli by čiastočne poháňané solárnou energiou. Poskytovali by internetové pokrytie pre krajiny sveta, v ktorých neexistuje (a aby sa ich obyvatelia stali novými používateľmi Facebooku).

Nutná spolupráca s partnermi

Vrámci Aquilla sa uskutočnili už dve verejné významné testovacie lety prototypu drona. Prvý v roku 2016 obdržal vážne poškodenia počas pristávania. Facebook informoval, že teraz sa namiesto budovania vlastných prototypov bude sústreďovať na spoluprácu s partnermi.

V novembri minulého roka spoločnosť Facebook oznámil, že spolupracuje s Airbusom na vývoji zariadení, tzv. HAPS – systémov, ktoré budú vbudované do dronov a pomocou ktorých bude možné “vysielať” vysokorýchlostný internet. Zástupcovia spoločnosti sa tiež aktívne zúčastňujú na stretnutiach viacerých poradných a regulačných výborov pre letectvo USA (a iných medzinárodných). Projekt Aquilla teda pokračuje a Facebook už naň nie je sám. Plynutím času uvidíme, ako sa im s týmto odvážnym plánom – dostať online viaceré krajiny – bude dariť.

27.6.2018
Zdroj: theVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+