MojAndroid

Spoločnosť Facebook na svojej tradičnej konferencii f8 v San Franciscu okrem iného predstavila aj nový nástroj Profile Expression Kit. Ide o funkciu, ktorá umožní používateľom vytvoriť profilové video (miesto profilovej fotky) v aplikácii tretej strany. To znamená, že svoje profilové video už nebude nutné nahrávať integrovaným nástrojom od Facebooku, ale budeme môcť použiť aj nejakú inú aplikáciu, ktorá ponúkne viac možností pre nahratie videa.

V zozname podporovaných aplikácii je v súčasnosti Instagram, Cinemagraph Pro, MSQRD, Boomerang, Vine, lollicam či BeautyPlus. Na výber tak budú zaujímavé nástroje, z ktorých každý používa rôzne funkcie a možnosti. Profilové videá na Facebooku by vďaka tomu mohli byť živšie a originálnejšie ako v súčasnosti.

Vývojári aplikácií tretích strán tak môžu odteraz implementovať túto funkciu do svojich aplikácií. Ak si používateľ vyberie niektorú z týchto aplikácií a použije ju na vytvorenie svojho profilového videa, v zozname noviniek sa zobrazí aj informácia o tom, akú aplikáciu na to použil.

Facebook tak znovu nezaostáva a pozorne sleduje trend, ktorým je prechod internetového obsahu do podoby videa. Podľa spoločnosti budú o niekoľko rokov až 70 % mobilného internetu vytvárať práve videá. Facebook tak robí všetko pre to, aby šiel s dobou. Iba pred niekoľkými dňami priniesla spoločnosť celý rad vylepšení pre svoje živé videá, ktoré odvtedy vládnu Facebooku. Teraz spoločnosť dokonca predstavila vlastnú 360° kameru, takže je zrejmé, že to sociálna sieť s videami myslí vážne.

Zdroj: Facebook via TechCrunch

13.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+