MojAndroid

Najnovšia analýza od Internet.org (ktorý je pod krídlami Facebooku) hovorí o tom, že na Zemi sa doteraz k internetu pripojilo (a odpojilo) iba 40% ľudí. Zaujímavá štatistika prezrádza aj fakt, že iba 37,9% ľudí použije internet aspoň raz za rok, aj keď až 90% populácie žije v dosahu mobilnej siete. Rozdiely sú badateľné aj porovnaní rozvojových a moderných krajín. Zatiaľ čo v modernej populácii je online až 78% ľudí, v rozvojových krajinách to je iba 32% obyvateľstva. Najbližším cieľom pre veľké spoločnosti sa tak stal rozvoj internetu v krajinách, kde tento pojem nie je taký populárny.

facebook-internet-1

V roku 2015 by mali mať prístup k internetu až 3 miliardy ľudí, no adaptácia tejto technológie je už 4. rok po sebe veľmi pomalá. Zatiaľ čo v roku 2010 narástol dosah internetu o 14,7%, v roku 2014 to bolo iba o 6,6%. Predikcie tak nie sú svetlé – internet bude pre 4 miliardy ľudí dostupný až po roku 2019. A to aj napriek tomu, že až 80% ľudí na Zemi si internet môže finančne dovoliť.

facebook-internet-2 facebook-internet-1

Podľa Facebooku bránia šíreniu internetu 3 veľké bariéry – infraštruktúra, dostupnosť a relevantnosť. Posledný z bodov hovorí o tom, že veľa ľudí internet ako taký vôbec nepozná, prípadne nie sú stránky dostupné v ich rodnom jazyku. Priznajte sa nám, koľkí z vás majú internet v domácnosti aj v mobile?

Zdroj: FB

26.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+