MojAndroid

Príbehy na Instagrame sa za posledné mesiace stali veľmi populárnou záležitosťou. Nie je pritom tajomstvom, že Facebook, ktorý Instagram vlastní, túto funkciu okopíroval z aplikácie Snapchat. Tzv. Stories sa stali dokonca tak populárne, že Facebook začal s nimi experimentovať už aj v aplikácii Messenger. Tu sa však nestretli s až tak veľkým pochopením – aspoň teda zatiaľ nie. Vývojári najväčšej sociálnej siete však nespia na vavrínoch a v novej aktualizácii majú priniesť príbehy priamo do hlavnej aplikácie, kde budú dostupné pre viac ako miliardu používateľov!

Novinka má ponúknuť podobné funkcie ako príbehy na Snapchate či na Instagrame. V prípade hlavnej aplikácie sa má všetko točiť najmä okolo vstavanej kamery, ktorá má podporovať rôzne filtre a vizuálne efekty. Príbehy bude možné pridávať pomocou ikonky v ľavom hornom rohu, kde bude umiestnená hneď vedľa vyhľadávania. Príbehy používateľov sa budú zobrazovať vždy navrchu v tvare kruhu – presne tak ako v Instagrame. Samozrejme, fotografie a videá, ktoré sa rozhodnú zdieľať cez príbehy, nebudú dostupné na ich nástenke. V prípade záujmu ich však môžu zdieľať aj tam.

Príbehy na Facebooku sú momentálne dostupné len úzkej skupine testerov, a to tiež len v niektorých regiónoch. Je však viac než pravdepodobné, že časom budú dostupné aj pre ostatných používateľov.

Zdroj: theverge

26.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+