MojAndroid

Facebook mal tento rok v poradí už druhý veľký výpadok. Nedostupnosť sociálnej siete sme si po prvýkrát mohli všimnúť 19. júna, pričom výpadok trval niečo cez 20 minút. Návštevníci najväčšej sociálnej siete približne na hodinu nemohli pridávať príspevky ani minulý piatok (1.8.2014), kedy opäť došlo k výpadku v celosvetom merítku. Facebook každou sekundou stráca nemalé peniaze a len minulotýždňový výpadok podľa VentureBeat znamenal pri každej minúte offline stratu až 20-tisíc dolárov. To pri výpadku v trvaní približne hodinu pre Facebook predstavuje ušlé zisky o výške približne 1,2 milióna dolárov.

Náš tip
Facebook mal vo štvrtok výpadok. Ako ste strávili 20 minút offline?

K týmto číslam sa dostali jednoduchou matematikou. Facebook počas 2Q 2014 zarobil 2,86 miliardy dolárov, pričom túto sumu vydelili 3 mesiacmi, 24 hodinami a 60 minútami, čím dostali približný príjem spoločnosti za 1 minútu. Len pre zaujímavosť, Facebook niektorým inžinierom platí v rozmedzí od 85 do 775-tisíc dolárov ročne, priemerný plat je 173-tisíc dolárov. To znamená, že hodinový výpadok sociálnej siete by zaplatil mzdu približne 7 inžinierom. Facebook teda určite takéto dlhé výpadky netešia.

Zdroj: bussinesinsider

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+