MojAndroid

Nový nástroj s názvom Preventívne zdravie je ďalším z produktov Facebooku, ktoré by mali ľuďom pomôcť v oblasti zdravia. Služba bude spustená v USA.

Facebook spolupracuje s americkými zdravotníckymi organizáciami a ponúka platformu, ktorá ľuďom dokáže pripomenúť, kedy majú ísť na vyšetrenie. Ľudia ju využijú na to, aby našli cenovo dostupné ponuky, nastavili si pripomienky na rôzne testy a podobne.

Vedúcim projektu je doktor Freddy Abnousi a služba spolupracuje s viacerými americkými zdravotníckymi oragnizáciami:

  • American College of Cardiology
  • American Cancer Society
  • American Heart Association
  • Centers for Desease Control and Prevention

Potrebné sú stále nové a nové riešenia. Problémom sú stále sa meniace trendy v komunikácii a hlavne odlišný prístup k starostlivosti. Ideálnym príkladom je problém s nedostatkom krvi. Každých pár sekúnd na svete niekto potrebuje krv, no ľudia často o nedostatku nevedia. Prípadne nevedia, kam majú ísť krv darovať.

Preventívne zdravie Facebook

Facebook preto zaviedol v niektorých krajinách (USA, India, Brazília, Pakistan, Bangladéš) možnosť zaregistrovať sa ako darca a ak je v okolí potrebná krv, Facebook na to upozorní. Údajne sa do tohto systému prihlásilo viac ako 50 miliónov ľudí.

Dôležitou súčasťou je aj prevencia. Práve preventívne opatrenia majú potenciál včas odhaliť nejaký problém alebo chorobu. Hlavne v čase, kedy je najliečiteľnejšia. Pokiaľ je odhalená včas, je väčší predpoklad na to, že sa zabráni jej rozširovaniu a podobne. Tu však narážame znovu na ten istý problém – informovanosť.

Hlavné zameranie v tomto smere je na dve hlavné príčiny smrti – srdcové choroby a rakovina. Zanedbaná však nezostane ani chrípka, sezónne ochorenia a iné.

Preventívne zdravie Facebook 2

Ako to funguje

V USA môžu ľudia vyhľadať preventívne zdravie v aplikácii Facebook a zistiť, ktoré prehliadky sú v závislosti na ich veku a pohlavia odporúčané odborníkmi. Nástroj umožňuje ľuďom označiť, kedy sú testy dokončené, nastaviť pripomenutie na ďalšie testy a povedať o tom aj blízkym.

Väčšina z ponúkaných preventívnych opatrení je bezplatne krytá poistením, no Facebook zároveň dodáva, že vie o tom, že veľa ľudí krytých poistením nie je. Preventívne zdravie pomáha ľuďom nájsť cenovo dostupnú starostlivosť a ponúka spôsob, ako v okolí nájsť kvalifikované zdravotné strediská.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+