MojAndroid

Facebook aktualizoval svoj nástroj pre prevenciu samovrážd a sprístupňuje ho celosvetovo pre všetkých používateľov. Nový nástroj umožňuje ľuďom označiť príspevky priateľov, ktorí môžu byť v ohrození života alebo svojim správaním na Facebooku naznačujú, že majú samovražedné sklony. Facebook novinku testoval už dlhšie, zatiaľ však len v niektorých anglicky hovoriacich krajinách, od dnes ju ale začína sprístupňovať aj ostatným.

Facebook zároveň oznámil, že nový nástroj na prevenciu pred samovraždami bude dostupný vo všetkých jazykoch, ktoré sociálna sieť momentálne podporuje. Zároveň dodáva, že na jeho vývoji spolupracoval s odborníkmi z organizácií na mentálne zdravie a s ľudmi, ktorí majú osobné skúsenosti so sebapoškodzovaním a samovraždami.

facebook-suicide-prevention

Používatelia sociálnej siete, ktorí by mohli byť v nebezpečí, budú na základe anonymného označenia príspevku, kontaktovaní Facebook tímom. Ten im ponúkne niekoľko možností, ako sa s prípadnou neľahkou životnou situáciou vysporiadať. Facebook im dá na výber možnosť kontaktovať, niektorého zo svojich priateľov, prípadne zavolať na linku pomoci, kde by im mohli dohovoriť už vyškolení pracovníci. Takýto nástroj by mohol pomôcť zachrániť životy alebo prinajmenšom aspoň vzbudiť záujem o problematiku neustále narastajúcich samovrážd.

 Zdroj: techcrunch

15.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+