MojAndroid

Svoje fotky a videá zo sociálnej siete Facebook už čoskoro budete môcť jednoduchým spôsobom skopírovať do služby Fotky Google. Spoločnosť Facebook presne za týmto účelom do svojej služby pridáva nový nástroj, ktorý je momentálne dostupný pre používateľov v Írsku a celosvetovo má byť sprístupnený v prvej polovici budúceho roka.

Tento nástroj pre priamy prenos obsahu medzi spomínanými službami je výsledkom open-source iniciatívy Data Transfer Project. Ešte v polovici minulého roka sa v nej svoje sily rozhodli spojiť významní hráči na poli online služieb – Apple, Facebook, Google, Twitter a Microsoft. Cieľom bolo vytvorenie štandardu, ktorý by používateľom umožnil nekomplikovaný prenos svojich dát medzi zapojenými službami.

Facebook uvádza, že so službou Fotky Google začína a v blízkej budúcnosti budú nasledovať aj výsledky ďalších spoluprác. Nový nástroj v Írsku prechádza testovaním a zberom spätnej odozvy zo strany používateľov, na základe ktorej bude následne vylepšený.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.12.2019
Zdroj: Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+