MojAndroid

Bezpečnostná spoločnosť Sophos oznámila, že pre Android sa šíri nová bezpečnostná hrozba v podobe malware, tentoraz prostredníctvom Facebooku. V inštruktážnom videu môžete vidieť, ako to celé prebieha. Kliknite na neznámy odkaz, od neznáme človeka (mnohí majú tendenciu zbierať priateľov na Facebooku ako známky alebo mince), a už si sťahujete súbor – aplikáciu s koncovkou .apk (any_name.apk). Pod prehliadačom Opera preberá názov inštalačného súboru prehliadača. Navyše, po niekoľkých dňoch sa počas surfovania môže vyskytnúť ďalšia aplikácia – súbor, tentoraz allnew.apk. Tento trend sa pravdepodobne pod rozšíreným dohľadom spoločnosti Google bude čoraz viac rozširovať.

 

Žiaľ, opäť, ako v mnohých predchádzajúcich prípadoch vzniká panika, pretože po stiahnutí súboru je už na vás, či povolíte alebo nie nainštalovanie súboru. Otázka je, či máte zákaz inštalovania aplikácií tretích strán.

A ako ostať v bezpečí?

  • Nekomunikovať s neznámymi ľuďmi na Facebooku
  • Neklikajte na náhodné adresy URL od neznámych ľudí
  • Neinštalujte neznáme aplikácie, ktoré ste si nechceli stiahnuť

Pri inštalácii je len na vašom slobodnom rozhodnutí, čo povolíte alebo nie. Čítajte povolenia, rozmýšľajte. S trochou zdravého úsudku a obozretnosti, s aplikáciami z oficiálnych zdrojov sa budete cítiť oveľa bezpečnejšie.

Zdroj: Sophos

25.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+