MojAndroid

V minulom roku spustila spoločnosť Facebook, bez oficiálneho oznámenia, funkciu s názvom “Find Friends Nearby”. Táto umožňovala zobraziť polohu priateľov vo vašej blízkosti, no po sťažnostiach, že aplikáciu budú môcť využiť kriminálnici pre sledovanie svojej koristi, bola odstránená. Podľa nových informácií, Facebook pracuje na vývoji novej aplikácie s podobnými možnosťami, pre sledovanie polohy vašich priateľov.

facebook sledovanie polohy priatelov

Spoločnosť vraj predchádzajúcu službu “Find Friends Nearby” spustila len pre účely testovania niekoľkými inžiniermi. Avšak, čo touto službou Facebook sleduje ? Nová aplikácia bude podľa dohadov určená na podporu predaja reklamy na mobilných zariadeniach. Ako sme vás včera informovali, Facebook po prvýkrát zaznamenal viac aktívnych používateľov na smartfónoch a tabletoch, ako na počítači. Výsledkom toho, bude snaha získať väčší príjem z reklamy, čo sa môže podariť práve touto aplikáciou pre sledovanie polohy. Facebook by totižto mohol s jej pomocou predávať cielenú reklamu, na základe polohy používateľov a ich každodenných návykov.

Samozrejme, že s týmto bude spojené aj pobúrenie spotrebiteľov a ochrancov práv. Tento spôsob zásahu do súkromia je pre niektorých ľudí poburujúci, no často používaný aj spoločnosťou Google. Facebook pravdepodobne vypustí novú aplikáciu niekedy v strede mesiaca marec.

Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+