Chris Cox, produktový riaditeľ v spoločnosti Facebook, bude niektorých zamestnancov presviedčať o tom, aby vymenili svoje iPhony za Android smartfóny. Na základe tohto rozhodnutia chce, aby lepšie pochopili to, ako používajú Facebook milióny ľudí v rozvojových krajinách. Cox pritom nerobí žiadnu proti-Applovskú kampaň, ale svojich podriadených povzbudzuje k výmene s čisto prozaických dôvodov - chce sa opäť posunúť o krok vpred k svetovej dominancii služby.
Používaním Androidu chce Cox docieliť, aby jeho zamestnanci vedeli lepšie nahlasovať chyby a žili s rovnakým používateľským zážitkom ako väčšina používateľov. Hoci iPhony patria v USA a Veľkej Británii k veľmi populárnym a rozšíreným, v rozvojových krajinách, ako napríklad v Indii, je Android bežnou súčasťou väčšiny smartfónov. To nie je nič prekvapujúce, keďže Android je aj podľa posledných štatistík stále najpopulárnejším mobilným OS na svete s až 82,8-percentným zastúpením. Na druhej strane stojí iOS, ktorý si z pomyselného koláča ukrojil len 13,9%.
Facebook je dnes veľmi rozšírený najmä v USA a Európe, ak však nechce stagnovať, musí expandovať na rozvojové trhy. Tomu má pomôcť práve skúsenosť zamestnancov s fungovaním služieb Facebooku na zariadeniach s operačným systémom, ktorý je v rozvojových krajinách najpoužívanejší.
Zdroj: independent
Chystá sa aj to ze Google odkúpi Facebook… už čoskoro
you dont know that
Bodaj by! :P
kto je ovca a kto fašista? a čo je horšie
google my nesmi do domu a basta , facebook už šiel a kto sa mi neozve na telefon či osobne je to jeho problém,lajkovať a posielať pichoviny ma nebaví,radšej použijem oči a usta v realnom svete ,asi ako ten ftip o patologovi a gynekologovi ktorý vyjdu na ulicu po 12 hodinovej služby. patolog: jeej ludia , živý ludia , gynekolog : čo ludia ale tváre ,ludské tváre.
a tak chcem vidieť ludské tváre ,radšej ako obrázky na FB
Co tak naucit sa najprv pisat?
Ale načo ide na to dotyčný pánko tak zložito? Veď pracovné mobily kupuje firma, tak nech im kupujú len Androidy. A do súkromných zariadení mu je véééééľkééé ho… :)