MojAndroid

Facebook mal v predchádzajúcich mesiacoch množstvo problémov s dôverou u svojich používateľov, a to najmä vďaka bezpečnostným škandálom, ktoré sám vykonal. Prednedávnom však Facebook vo svojej hlavnej Android a iOS aplikácii uviedol novú funkciu, ktorá vám dáva možnosť riadiť pristupovanie k vašej aktuálnej polohe.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Potrebné zvýšenie súkromia

Nové nastavenie riadi pristupovanie k vašej aktuálnej polohe na pozadí aplikácie. Po novom má používateľ prístup k tomu, či bude aplikácia vás “sledovať”, zatiaľ čo vy ju nepoužívate. Pokiaľ si dobre pamätáte, Android 6.0 Marshmallow ako prvý ponúkol kompletnú správu aplikácii a ich práv, ktoré funkcie smartfónu môžu z ohľadu na bezpečnosť používať.

Medzi ne neodmysliteľne patrí aj prístup k vašej polohe, a vy túto vec môžete aplikácii Facebook kompletne zakázať. Pokiaľ však vám záleží čisto na tom, aby Facebook nepristupoval k vašej polohe zatiaľ čo vy si prezeráte novinky alebo ste v úplne inej aplikácii, táto možnosť je pre vás ako stvorená. Funkcia sa nazýva “Location Access” a čoskoro ju budeme vídať aj v nastaveniach Facebooku u nás.

Ďalšie články k téme “Facebook”:

Náš tip
Facebook sa dostáva pod silný tlak kvôli ochrane súkromia. Rysuje sa rekordná pokuta
Náš tip
Ako vymazať odoslané správy vo Facebook Messengeri? | NÁVOD
Náš tip
V Messengeri máte odteraz desať minút na vymazanie odoslanej správy
22.2.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+