MojAndroid

Hoaxov a podvodných stránok na Facebooku stále pribúda. Tieto stránky zvyknú ponúkať zaujímavé a hodnotné výhry len za komentovanie, zdieľanie či lajkovanie. Cieľom je získať čo najviac fanúšikov a následne stránku za zaujímavú sumu predať.

Stránka získala už 25 tisíc lajkov

Teraz sa objavila ďalšia falošná súťaž o nový Range Rover v hodnote 37 500 eur. Na to, aby ste boli zaradení do súťaže stačí dať lajk na stránku, zdieľať príspevok a pridať komentár s názvom SUV. Falošnej stránke s falošnou výhrou sa veľmi dobre darí, má už vyše 25 tisíc lajkov a stále pribúdajú. V samotnom texte inzerátu je napísané, že sa máte poponáhľať, pretože súťaž o chvíľu skončí. To je síce pravda, lenže výherca nebude. Stránka tým získa množstvo sledovateľov. Čím viac sledovateľov, tým je jej hodnota vyššia a niekto ju následne odkúpi, premenuje a bude sa pravdepodobne venovať úplne niečomu inému. Vy sa potom čudujete, že prečo ste niekedy v minulosti lajkli napríklad stránku, ktorá sa venuje futbalu aj napriek tomu, že ho nesledujete.

Naleteli viacerí

Určite aj vo vašom okolí často vidíte priateľov, ktorí komentujú a zdieľajú rôzne súťaže. Pri niektorých jednoducho zdraví rozum nepustí a je jednoznačné, že sa jedná o nereálne súťaže a nevyhráte nič. Len si predstavte, kto by vám už dal úplne nové auto len za to, že lajknete stránku? Našťastie, tieto falošné súťaže vám nemôžu nijako ublížiť, okradnúť vás a ani nič podobné. Jediné, čo sa stane, je, že budete sledovať stránku, ktorej sledovanie pravdepodobne neskôr zrušíte.

O podvodných súťažiach na Facebooku sme informovali už aj v minulosti. Jedna napríklad sľubovala karavany a príves, v ďalšej ste mohli “vyhrať” nové Audi RS7. Takéto súťaže sa stále objavovali a objavovať sa budú aj naďalej. Je len na zdravom uvážení jednotlivca či im naletí alebo nie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Peter Kmec

    Dnes už zdieľalo minimálne 10 mojich “priateľov” :D
    Až takto človek zisťuje, koľko hlúposti má okolo seba :D

+