MojAndroid

Podvodníci sa opäť vydali na lov. Na Facebooku sa začali objavovať podvodné statusy zo stránok, ktoré zneužívajú mená známych osobností. Na aktuálne kolo podvodov upozorňuje Polícia SR, ale aj dotknutý Marek Hamšík.

Ide o klasický scenár, kedy sa útočníci snažia potenciálne obete pod falošnou vidinou finančnej výhry prinúť k tomu, aby klikli na zdieľaný odkaz a vykonali nejakú registráciu, prípadne niečo stiahli alebo sa niekam prihlásili cez svoje konto na Facebooku.

V prípade podvodu cez profil “𝑴𝒂𝒓𝒆𝒌 𝑯𝒂𝒎ší𝒌 𝒑𝒓𝒆𝒛𝒓𝒂𝒅í” sa človek dostane na stránku s anglickým textom, kde beží odpočet s výzvou na vykonanie okamžitej registrácie.

Zadať je pritom potrebné aj údaje z platobnej karty. Nemáme sa však ničoho báť, ide len o verifikačnú metódu a naše peniaze budú v úplnom bezpečí… To určite..

Máš v mene písmeno M? Tak to dostaneš 600 000€!

Elon Musk, Bill Gates ani Warren Buffett nerozdávajú Bitcoin, no a Marek Hamšík, Vilo Rozboril či Zuzana Čaputová nehľadajú na Facebooku ľudí, ktorým by na základe písmen v mene posielali státisíce eur.

Podobným “charitatívnym akciám” sa preto vyhnite širokým oblúkom. Ak by aj náhodou známe osobnosti chceli nejaké peniaze rozdávať, určite to budú robiť cez svoj oficiálny a overený profil, nie cez kadejaké čerstvo vytvorené záležitosti s prapodivnými názvami.

Marek Hamšík veru prezradí

Aj keby sme odhliadli od toho, že profil s názvom “𝑴𝒂𝒓𝒆𝒌 𝑯𝒂𝒎ší𝒌 𝒑𝒓𝒆𝒛𝒓𝒂𝒅í” vyzerá veľmi zvláštne, stačí sa pozrieť na sekciu “Transparentnosť stránky”, kde uvidíme kedy došlo k jeho vytvoreniu – 8.8.2020.

Ďalšími podozrivými vecami je výzva na masívne zdieľanie príspevkov do skupín či používanie starých a verejne dostupných fotografií. Ak by ani toto nestačilo, tak pri prechode na web, ktorý je celý po anglicky, no v primárne cieli na Slovákov, by sa vám mal v hlavne rozsvietiť veľký výkričník. Nehovoriac o tom, že tu od vás pýtajú číslo kreditnej karty.

Aby som to zhrnul: Marek Hamšík prezradí, ale len to, že ide o jeden veľký podvod! Zostaňte ostražití a nedajte sa nachytať.

POZOR: PODVODNÍCI ZNEUŽILI MENÁ MAREKA HAMŠÍKA, VILA ROZBORILA, ALE AJ PANI PREZIDENTKYZaregistrovali sme statusy…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Pondělí 10. srpna 2020

 

10.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+