MojAndroid

Lidl varuje svojich fanúšikov pred falošnou súťažou, ktorú neorganizuje. Tentokrát sa nesúťažilo o poukážky na nákup pre celú rodinu v hodnote 180 €. Podmienkou súťaže bolo zdieľanie pofidérneho odkazu. Kto organizoval súťaž nevedno.

Pofidérna súťaž o Lidl poukaz na nákup v hodnote 180 €

Odkaz smeroval na dnes už nefunkčnú adresu www.lidl-the-largest-sl.czx-everydark.com. Podobné formáty divne znejúcich adries by vás mali varovať pred tým, že táto súťaž nie je sponzorovaná Lidlom. Ten by s najväčšou pravdepodobnosťou vykonal súťaž len s dôveryhodnými partnermi a stránkami. Lidl na svojej Facebookovej stránke informuje, že reálne súťaže zdieľa na svojej stránke.

Milí fanúšikovia, na sociálnej sieti sa propaguje sútaž, ktorá nie je organizovaná nami. Pre Vaše zariadenie môže…

Zveřejnil(a) Lidl Slovensko dne Středa 17. června 2020

Ako overiť pravosť súťaže?

Súťaže veľkých firiem by sa mali objavovať hlavne na ich stránke – môže to byť na Facebooku, na webovej stránky firma a podobne. Súťaž by taktiež mala viesť k relevantnému zdroju a nie doméne xyz.com alebo niečo také (viď. príklad Lidl súťaže). Ak si nie ste istý, radšej sa do súťaže nezapájajte. Nevyhrať a nezúčastniť sa je lepšie ako riskovať vírus, ukradnutie identity alebo vašich peňazí. Podobné stránky vám tiež môžu spamovať prehliadač reklamami alebo váš Facebookový profil. Toľko môžete vyhrať z pofidérnych súťaží. Bohužiaľ, takéto falošné súťaže sa internetom dobre šíria, pretože ľudia chcú ušetriť, no neraz ich to stojí viac, ako by mohli získať.

19.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    To ešte niekto používa facbok?

+