MojAndroid

Nejeden používateľ služby Facebook už krútil hlavou nad slabou kvalitou videí na tejto sociálnej sieti. Tá síce už tento rok nasadila u 360 stupňových videí rozlíšenie 4K, ale pri bežných videách stále využívala len HD rozlíšenie.

Priamy konkurent Facebooku, spoločnosť Google začala so svojou službou Youtube s testovaním 4K videí už v roku 2010. Priamo ho nasadila už pred viac ako 2 rokmi a pred rokom sa 4K rozlíšenia dočkalo aj jej živé vysielanie. Podľa serveru TechCrunch teraz Facebook testuje nahrávanie a spúšťanie videí v rozlíšení 2160p UHD-1.

Zatiaľ sú do testu zapojení len vybraní používatelia a spoločnosti, ktorí majú možnosť nahrávať videá. Takže už dnes môžete na Facebooku naraziť na videá z oblasti športu, vedy, cestovania alebo módy. O kvalite sa môžete po prihlásení presvedčiť na tomto hernom alebo hudobnom videu.

zdroj: TechCrunch

26.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+