MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook pokračuje v rozširovaní svojej dominantnosti na trhu predstavením novej služby, ktorá používateľom umožní posielať peniaze svojim priateľom na Facebooku prostredníctvom aplikácie Messenger. Novinka pridáva do spomínanej aplikácie tlačidlo s ikonou dolára, ktorej stlačením je možné zadať sumu a odoslať platbu. Na to, aby služby fungovala musia mať obe strany vyplnené údaje z platobnej karty. Táto funkcia sa v nadchádzajúcich mesiacoch dostane do USA, pričom žiadne slová nepadli v spojení s dostupnosťou pre ostatné krajiny.

Peniaze poslané cez Messenger búdú prevedené okamžite, no samozrejme v závislosti od banky sa môže vyskytnúť niekoľkodňové oneskorenie. K platbe je tiež potrebné použiť niektorú z kariet Visa alebo MasterCard, pričom údaje je možné uložiť na serveroch Facebooku a následne využiť PIN kód, ktorý zrýchli proces platby. Na mobilných zariadeniach od Apple je dovolené tiež použiť zabezpečenie odtlačkom prsta.

Ako je to s bezpečnosťou?

Facebook má s platbami dlhoročné skúsenosti, ktoré získal od hráčov alebo inzerentov. Na margo bezpečnosti uvádza využitie bezpečných systémov, ktoré šifrujú spojenie medzi vami a Facebookom, čo platí aj pri prenose údajov o vašej karte. V tomto smere vraj využíva niekoľko vrstiev softvéru a hardvér, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy v odbore, no nebol pritom konkrétny, o aké technológie sa jedná. Platobné systémy sú vraj uložené v zabezpečenom prostredí, ktoré je oddelené od ostatných častí siete Facebook a tím odborníkov neustále monitoruje podozrivé aktivity.

Ak sa Facebooku podarí rozšíriť platby cez Messenger aj do iných regiónov, bude sa jednať o významný krok pre spoločnosť. Samozrejme, určite sa nájde veľká časť používateľov, ktorí jednoducho neposkytnú sociálnej sieti tak citlivé údaje, ako je platobná karta.

Zatiaľ nie je možné uvádzať, akým spôsobom sa k platbám cez Messenger postavia lokálne služby, ako je Viamo, ktoré rovnako ponúka platby cez mobilnú aplikáciu. Viamo má však v porovnaní Messengerom niekoľko výhod, ako je napríklad možnosť platiť za lokálny tovar alebo služby.

Zdroj: Facebook

18.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Melancholik

    nápad je to krásny a jednoducho-efektívny …ale pochybujem že bude mať tolko priaznivcov …
    ja facebooku odmietam dávať aj svoje myšlienky či zdielania stavov a (fotografií zo života) – v rátane reálneho mena, nie ešte informácie o mojej platobnej karte … fakt je to super nápad čo sa týka efektívnosti ale neverím bezpečnosti a už vôbec nie tomu že ľudia nebudú skeptickí a pôjdu do toho (niektorí sa samozrejmé nájdu)

  • Marek

    do toho nikdy!!! Facebooku neverim ani to ze existuje!!! vsetky informacie predava firmam, je tam nekonecne vela virusov, atd…..pre mna velke NIE!!!

+