MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook, plánuje svoj prvý vlastný telefón, ktorý by podľa portálu Allthingsd mal vyrobiť taiwanský výrobca HTC. Facebook sa pôvodne rozhodoval medzi dvoma výrobcami, HTC a Samsungom, no nakoniec si vybral HTC.

Kódové označenie telefónu je Buffy a mal by fungovať s operačným systémom Android, ktorý chce samozrejme Facebook upraviť na nepoznanie. To zahrňuje integráciu funkcií a služieb tejto sociálnej siete a podľa zdrojov oboznámených s projektom aj podporu HTML 5 ako platformy pre aplikácie. Projekt Facebook telefónu je zatiaľ len na začiatku a prípadný príchod takéhoto smartfónu na trh môžeme očakávať minimálne o 12 až 18 mesiacov.

Hovorca Facebooku odmietol projekt Buffy priamo komentovať, ale povedal:

Naša mobilná stratégia je jednoduchá. Myslíme si, že každé mobilné zariadenie je lepšie ak integruje sociálne funkcie. Naprieč celým mobilným priemyslom pracujeme s mobilnými operátormi, výrobcami hardvéru, operačných systémov a softvérových developerov, aby sme ponúkli sociálne zážitky čo najviac ľuďom po celom svete.

Zdroj: androidguys.com, allthingsd.com

23.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+