MojAndroid

Facebook už dávno nie je informačným zdrojom iba o tom čo vaši priatelia robia, ale aj kde to robia. Služba je dostupná už takmer rok, ale až doteraz bola funkčná len pre zahraničné krajiny ako napríklad USA. Najnovšie sa však službe Places môžu tešiť už aj slovenskí a českí Androiďáci.

Vďaka Facebook Places môžete teraz aj vy jednoducho zdieľať s priateľmi informácie o vašej geografickej polohe. A nebol by to Facebook, keby k tomu nepridal aj ďalšie sociálne funkcie. Ak sa na danom mieste nachádzajú s vami aj vaši priatelia, môžete ich “otagovať”. Samozrejmosťou je aj možnosť uploadovat fotky či zmeniť status. Zo zvedavosti som to vyskúšal aj ja, ale pri hľadaní konkrétneho mesta sa nič nenašlo. Našťastie Places umožňuje pridať vlastné miesta aj manuálne. Pri uvedení služby do prevádzky sa vyskytlo veľa otázok o jej bezpečnosti. Často si do priateľov ľudia pridávajú aj neznámych ľudí a informácia o tom, kde sa nachádzme, určite patrí medzi tie najsúkromnejšie. Facebook myslel aj na to, a preto je v Places k dispozicii nastavenie, v ktorom si sami vyberiete kto môže vedieť kde sa nachádzate . Na výber mate niekoľko možností. Vašu polohu môžu tak vidieť  buď len vaši priatelia, priatelia vašich priateľov, iba vy, alebo si môžete sami navoliť osoby. Nastavenia je možné spravovať cez Facebook stránku v Account / Account Setting / Privacy a mali by ste im venovať zvýšenú pozornosť.

Či si Places nájde obľubu aj v naších končinách zatiaľ nevieme povedať. Vo všeobecnosti služby tohoto typu(Gowalla, Foursquare) ešte nie sú u nás veľmi populárne, ale toto je predsa len Facebook , ktorý ma potenciál túto situáciu zmeniť. Budete používať službu Facebook Places alebo ju považujete za zbytočnú?

24.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+