MojAndroid

Facebook chce v najbližšej dobe vylepšiť navigačnú lištu vo svojich aplikáciách na Androide aj iOS. Používateľom sa v nej zobrazia možnosti, ktoré používajú najčastejšie. Navigačná lišta štandardne obsahuje 5 ikôn. Sú nimi novinky, priatelia, obchod, upozornenia a menu.

Po novom sa všetkým zobrazia len tri základné, ktorými sú novinky, upozornenia a menu. Ostatné zostanú na funkcie, ktoré používate najčastejšie. Môžu nimi byť váš profil, požiadavky na priateľstvo, obchod alebo skupiny.

Náš tip
Facebook v Európe stratil viac ako milión mesačných aktívnych používateľov

Viac personalizácie

Tieto ikonky budú vybraté automaticky, na základe vášho používania. Facebook ale hovorí o tom, že by chcel vytvoriť systém, ktorý používateľom umožní ich hlbšie nastavenie. Mali by tak nad nimi lepšiu kontrolu a mohli by si ich nastaviť presne tak, ako im to vyhovuje. Facebook pravidelne aktualizuje svoju aplikáciu a snaží sa v nej ponúknuť čo najviac noviniek.

Náš tip
Facebook zdieľal dáta používateľov s desiatkami ďalších technologických spoločností

Či už sa to týka množstva funkcií alebo zjednodušenia ovládania. Po novom teda používatelia vo svojej personalizovanej lište uvidia 4-6 ikôn v závislosti od ich používania. Prístup cez menu budú mať samozrejme aj k tým ostatným. Páči sa vám táto nová funkcia?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+