MojAndroid

Facebook Pay prichádza na Slovensko, ale v pomalšom a obmedzenejšom móde. Už dnes vám umožní pridať platobnú metódu – PayPal alebo kreditnú, či debetnú kartu. Neumožňuje vám však poslať alebo vypýtať peniaze od známych.

Facebook Pay s obmedzenou dostupnosťou

Facebook zaradil Slovenskú republiku na zoznam podporovaných krajín novou funkciou. Podľa rôznych videí a obrázkov na internete vám má umožniť jednoducho z aplikácie alebo Messengera umožniť vyžiadať platbu od známeho vo vami nastavenej výške alebo naopak, umožní vám poslať peniaze známemu.

Zatiaľ môžete v aplikácii Facebook len pridať svoj PayPal účet alebo platobnú kartu, ale nemôžete posielať peniaze známym. Čo však môžete, je vytvoriť zbierku pre nejakú charitu alebo prispieť na takúto zbierku, vytvorenú iným používateľom. Taktiež Facebook podporuje zahraničné zbierky (na Slovensku zatiaľ nevznikli žiadne, nie sú podporované), na ktoré môžete hocikedy prispieť.

Nastavania Facebook Pay
Nastavania platieb na Facebooku

Skúšal som nájsť funkciu zaplatiť známemu alebo od nich vypýtať peniaze na Messengeri, ale bez úspechu. Messenger neukázal žiadne informácie o nejakých platbách. Ten ešte asi nemá vloženú novú funkciu. Našiel som však túto funkciu v aplikácii Facebook, ale ešte nie je funkčná. Po zvolení mi totiž neukázalo žiadneho priateľa a ani po vyhľadaní.

Facebook spomína, že platenie touto metódou je bezpečné a ponúka viacero spôsobov ochrany údajov. Môžete si nastaviť overenie biometriou – odtlačkom prsta, tvár alebo použiť PIN kód. Údaje o platobných kartách sú šifrované, rovnako tak aj údaje o platbe. Facebook využíva aj technológiu, ktorá deteguje neprirodzenú aktivitu v účte a zašle vám upozornenie.

Zatiaľ vychádza len pre aplikáciu Facebook a pre Mesenger. V budúcnosti sa podpora rozšíri aj na WhatsApp a Instagram.

Ak vás zaujíma, ako funguje vyžiadanie alebo posielanie peňazí v Messengeri, určite si pozrite video nižšie.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Františkovi.

20.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+