MojAndroid

Spoločnosť Facebook cez oficiálny blog ohlásila svoj nový platobný systém s názvom Facebook Pay. Hoci názov evokuje určitú podobnosť so známymi službami technologických gigantov ako Google či Apple, novinka je principiálne odlišná.

Nejde o všeobecnú platobnú metódu, s ktorou by ste pochodili napríklad v obchodoch či na benzínke. Platobný systém Facebook Pay je použiteľný len v ekosystéme spoločnosti Facebook. Slúžiť teda bude primárne na jednoduché posielanie finančných prostriedkov medzi kontaktmi v službách a aplikáciách Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp.

Okrem prevodu peňazí medzi dvojicou fyzických osôb má zastrešiť aj darovanie finančných prostriedkov rôznym organizáciám, nákupy virtuálnej meny a obsahu v hrách, nákup tovaru cez Marketplace či nákup vstupeniek na rôzne podujatia.

Bez karty alebo PayPalu to nepôjde

Pre vykonávanie transakcií je v nastaveniach aplikácií nutné pridať platobnú kartu, prípadne konto v službe PayPal. Používateľ pritom bude mať na výber, či pridaný spôsob platby bude sprístupnený všetkým aplikáciám z dielne Facebooku, ktoré používa alebo len vybraným z nich.

V súvislosti s novým platobným systémom tvorca reagoval aj na otázku bezpečnosti. Všetky kritické údaje majú byť ukladané v šifrovanej podobe, aby sa čo najviac eliminovalo riziko ich možného zneužitia. Ďalšou ochrannou vrstvou má byť akýsi pokročilý systém pre monitorovanie a vyhodnocovanie podozrivej aktivity spolu s varovnými notifikáciami. Používatelia okrem toho môžu vo svojom smartfóne siahnuť po dodatočnej ochrane platieb pomocou biometrie alebo PIN kódu.

Systém Facebook Pay sa zatiaľ iba rozbieha. Tento týždeň má byť implementovaný na Facebooku a v Messengeri, no len pre zákazníkov na území USA. Spoločnosť neupresnila, kedy sa dostane do ďalších služieb, ani kedy plánuje sprístupnenie pre ďalšie trhy. Nateraz používa len generickú formulku o plánovanom rozširovaní, no bez akýchkoľvek podrobností.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.11.2019
Zdroj: Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+