MojAndroid

Sociálne siete určite neposkytujú pre ľudí iba výhody. Okrem iného môžu byť veľkým zabijakom času, no zároveň môžu byť aj nesmierne užitočné. Či sa nám to páči, alebo nie, sociálne siete ako Facebook môžu byť najrýchlejším spôsobom komunikácie s viacerými ľuďmi súčasne. V súčasnej uponáhľanej dobe môže byť status na sociálnej sieti ideálnym spôsobom, ako dať priateľom a známym vedieť o dôležitej udalosti vo vašom živote, prípadne o tom, že ste jednoducho v poriadku. Platí to najmä vtedy, ak vaši známi vedia, že ste v oblasti, kde hrozí nejaká prírodná katastrofa alebo iná nebezpečná situácia.

Sociálna sieť Facebook preto prináša novú funkciu s názvom Safety Check, ktorá slúži práve na to, aby ste svojim priateľom a rodine mohli dať rýchlo vedieť, že ste z nebezpečnej situácie vyviazli bez problémov. Ak máte novú funkciu aktivovanú a nachádzate sa na mieste, kde hrozí alebo bola zaznamenaná prírodná katastrofa, Facebook vás vyzve k tomu, aby ste potvrdili, že ste vyviazli bez zranenia. Po potvrdení toho, že ste v poriadku, bude na vašej nástenke publikovaná informácia o tom, že ste vyviazli bez problémov a ľudia, ktorí majú túto funkciu aktivovanú o tom dostanú upozornenie.

[vimeo 108971365 w=640 h=350]

Nová funkcia má určite reálne využitie v praxi. Otázne však zostáva, nakoľko bude novinka citlivá a ktoré udalosti označí za nebezpečné. Ľahko sa totiž môže stať, že niekoľkokrát v týždni sa vám na Facebooku zobrazí informácia o tom, že niekto z vášho zoznamu priateľov bol v oblasti, kde bol zaznamenaný víchor. Ostáva iba dúfať, že vývojári stojaci za novou funkciou na to mysleli a že bude funkcia Safety Check informovať iba o skutočne nebezpečných situáciách. V mobilných aplikáciách a vo webovej verzii by sa mala zobrazovať postupne. Je pravdepodobné, že keď sa objaví, budete na to upozornení. My sme zatiaľ novinku nezaznamenali ani v aplikácii a ani na webe. Ak sa u vás už nová funkcia objavila, môžete nám v diskusii napísať, čo si o nej myslíte a či ju budete využívať.

Zdroj: Facebook via Android Police

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+