MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook odstránila z menu statusov emotikon “cítim sa tučný”, proti ktorému bojovali aktivisti. Túto možnosť aktualizácie stavu označovala spoločnosť za nevhodnú, a mohla mať negatívny dopad najmä pre ľudí, ktorí bojujú s poruchami príjmu potravy. Aktivisti vyzbierali vrámci elektronickej petície celkom 17 000 hlasov.

lEZAHEHTUqkhGeS-800x450-noPad

“Keď používatelia Facebooku zmenia svoj status na “cítim sa tučný” robia si srandu z ľudí, ktorí sa skutočne cítia obézni, čo môže zahŕňať mnoho ľudí s poruchami príjmu potravy,” uvádza Catherine Weingarten, 24 ročná študentka, ktorá spustila petíciu v Spojených štátoch amerických. Všetkých ľudí pritom vyzývala, aby sa pridali k jej snahe odstrániť emotikon z Facebooku.

Facebook pomerne rýchlo zareagoval a emotikon nadobro odstránil z ponuky. Aký máte názor vy na tento druh emotikonu?

Zdroj: washingtonpost, change

12.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+