MojAndroid

Spoločnosť Symantec prednedávnom uvoľnila novú verziu bezpečnostného softvéru pre mobilné zariadenia Norton Mobile Security, ktorá obsahuje aj novú technológiu Norton Mobile Insigh. Táto skenuje aplikácie a skúma, či sú aplikácie bezpečné, neobsahujú škodlivý kód, alebo nepredstavujú iné bezpečnostné riziko pre ich používateľa. Doteraz otestovala už viac ako 4 milióny aplikácií a tisíce nových pribúdajú každý deň. Prekvapujúce je, že za nebezpečnú označila aj oficiálnu aplikáciu Facebook, ktorá sa nachádza na stovkách miliónoch zariadení po celom svete.

symantec_logo

Už pri prvom spustení porušuje aplikácia Facebook niektoré zásady súkromia. Bez vášho vedomia totižto odosiela vaše telefónne číslo na servery Facebooku, a to aj bez toho, aby ste zadali prihlasovacie meno a heslo. Symantec na tento bezpečnostný problém upozornil aj Facebook, ktorý sľúbil, že oprava príde v ďalšej aktualizácii. Tiež uvádza, že telefónne čísla nespracováva a údajne ich už zo serverov zmazal.

Symantec ďalej upozorňuje, že Facebook zďaleka nie je jedinou aplikáciou, ktorá používa súkromné dáta uložené v smartfónoch. Samozrejme, Android pri inštalácii aplikácie informuje o oprávneniach, ktoré bude ku svojej činnosti potrebovať, takže jej inštaláciu máte možnosť odmietnuť. Len malé percento používateľov ich ale aj reálne sleduje.

Náš tip
XPrivacy: Kontrola nad právami aplikácií [ROOT]

Zdroj: symantec

2.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+