MojAndroid

Aplikácia sociálnej siete Facebook síce patrí medzi najpopulárnejšie mobilné aplikácie vôbec, no to ešte neznamená, že je aj dobre optimalizovaná. Napriek tomu, že používatelia zväčša využívajú iba jej základné funkcie, aplikácia je postavená veľmi robustne a komplexne a jej rôzne funkcie môžu mať veľký vplyv aj na celkový výkon zariadenia. Naznačujú to aj najnovšie testy fanúšikov na sieti Reddit, kde sa tejto téme dlhšie venovali a kde objavili veľmi zaujímavé výsledky.

Používatelia otestovali vplyv aplikácie na výkon a výdrž batérie zariadenia a zistili, že pri odinštalovaní aplikácií sociálnej siete Facebook je možné dosiahnuť celkové zrýchlenie zariadenia až o 15 %. To výrazne posilňuje celkové tvrdenia a sťažnosti mnohých používateľov, ktorým sa už dlhšie zdalo, že Facebook nemá dobrý vplyv na výkon ich zariadenia. Test pozostával z viacerých krokov, medzi ktoré patrilo aj spustenie benchmarkovej aplikácie DiscoMark. Oba testy boli spustené s nainštalovanými aplikáciami Facebook a Facebook Messenger a bez nich.

Je zrejmé, že akákoľvek aplikácia spustená na pozadí môže mať vplyv na celkové fungovanie zariadenia, no určite by tento vplyv nemal byť až takýto veľký a najmä nie pri aplikácii, ktorá väčšinou poskytuje pre používateľov iba prehľad o novinkách a nahraných obrázkoch od ich priateľov a známych. Treba brať do úvahy, že toto je iba jednorazový test a samotná hodnota zníženia výkonu môže byť výrazne odlišná. Takáto veľká záťaž na výkon zariadenia je ale skutočne neakceptovateľná a je zrejme iba otázkou času, kedy si to uvedomia aj inžinieri Facebooku. Riešenie je pre niekoho jednoduché – aplikácie Facebooku si jednoducho odinštalujete a nebudete službu na vašom mobilnom zariadení využívať vôbec, prípadne budete používať verziu v mobilnom prehliadači. Pre ďalších používateľov to ale riešenie určite nie je a tí sa musia spoliehať na to, že Facebook tento problém v dohľadnej dobe vyrieši.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Reddit via phandroid

27.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+